آبگریز

نانومواد


آبگریز پارچه و فرش (Hydrophobic Textile)

پوشش‌های آبگریز شرکت بهتا سونیک باعث جلوگیری از نفوذ مایعات (آب و غیره) به عمق بافت منسوجات شده و با ایجاد خصوصیت آب گریزی منجر به افزایش زاویه (بیش از 150 درجه) قطرات آب با سطح پارچه می‌شود. خاصیت هیدروفوبیک موجب غلتیدن قطرات کاملاً کروی مایعات روی سطح و شسته شدن گرد و خاک از سطح می‌گردد.

نحوه ی عملکرد آب گریز

با توجه به اینکه فناوری نانو مواد آبگریز مانند یک لایه محافظ عمل می‌کند، به پارچه اجازه می‌دهد که هوا در آن جریان داشته باشد. علاوه بر این پوشش‌های نانو دارای خصوصیات دیگری چون سدی در برابر اشعه UV خورشید، امکان تنفس بافت (امکان تعرق بدن بر عکس الیاف تفلونی)، جلوگیری از جذب عمقی آلودگی‌ها روی سطح و خاصیت آسان تمیز شوندگی هستند. اگر بنا به دلایلی، آب و مایعات بتوانند بر اثر فشار فیزیکی، وارد یک منطقه الیاف شوند، این مواد آبگریز کننده وارد تار و یا پود نخواهند شد؛ بلکه وارد فضای خالی بین تار و پود می‌شود.

آبگریز های بهتاسونیک

محصول هیدروفیل به صورت محلول کلوئیدی است و قابل استفاده بر روی انواع پارچه با کاربردهای مختلف (پارچه مبلمان، فرش، پارچه‌های نخی و کتان، پرده و روکش میز و صندلی‌های رستوران، مبلمان و انواع پوشاک) می‌باشد و بعد از خشک شدن پارچه را آبگریز، ضد آب و لک می‌کند.

امتیاز شما

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − 10 =